Tanak remi crnogorskih rukometašica

Reprezentativke Crne Gore remizirale su na startu Evropskog prvenstva u Danskom Herningu sa selekcijom Srbije i na taj način nijesu ispunili očekivanja pred utakmicu sa selekcijom komšija koje su na Mundijal doputovale bez četiri po najbolje igračice.

Utakmica je završena 28:28 (16:14), iako su crnogorske reprezentativke tokom drugog poluvremena imale i četiri gola prednosti (24:20) sredinom drugog poluvremana. Vodile su izabranice Dragana Adžića 26:23 u 53.minutu i 28:26 samo dva minuta prije kraja utakmice, ali su Srpkinje stigle do izjednačenja i imale čak pet sekundi da pokušaju i da pobjede.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Katarina Bulatović sa osam golova, Jovanka Radičević je upisala sedam, a Marija Jovanović šest.

U srpskoj selekciji istakle su se Katarina Krpež i Jelena Živković sa po šest golova.

Crna Gora će sjutra, u drugom kolu igrati sa Japanom (16.15 sati).

Autor: Stanko Radulović